ضمیر ناخوداگاه

چگونه قدرت تجسم میتواند زندگی شما را متحول کند؟

بدون دیدگاه

انسان تبدیل به چیزی می‌شود که به‌ آن فکر می‌کند . روی هرچیزی تمرکز کنید ، آن را جذب خواهید کرد . هرچیزی را که در ذهنتان با قدرت تجسم کنید ، می‌توانید انجامش دهید .

تجسم کمک می‌کند بتوانید افکار و اعمال خود را هدایت کنید. و با آگاهی ، تمرکز و هدفمندی بیشتری زندگی کنید . بنابراین تجسم ، روشی فوق‌العاده برای استفاده از نیروی خلاقیت افکار است. و باعث می‌شود بتوانید از این نیروی قدرتمند برای بهبود همه‌ی جنبه‌های زندگی خود بهره ببرید .

جان آسارف به عنوان یکی از برترین مدرسان قانون جذب در اهمیت و نقش تجسم مطلبی منتشر کرده است که آن را با شما عزیزان عالیجناب ذهن به اشتراک می گذاریم :

ورزشکاران حرفه‌ای و بسیاری از افراد موفق و سرشناس به طور منظم از قدرت تجسم استفاده می‌کنند. چرا ؟ ماحصل ۲۰سال تحقیق در مورد این قدرت نتایج بسیار جالبی در پی داشته است . به عنوان مثال ، اگر به شخصی مثلا جرج گفته شود از کاری که انجام می‌دهد دست بکشد، چشمانش را ببندد و به ماشینش فکر کند .

به نظر شما چه چیزی مدنظرش می‌آید ؟ کلمه «ماشین» به ذهنش خطور می‌کند یا تصویر واقعی آن ؟ از لحاظ روانی آن‌چه که در واقع اتفاق می‌افتد دسترسی شخص به آن قسمت از حافظه ذهنش است که مفهوم «ماشین» در آن جای گرفته .

درست در زمانی که اولین بار با ماشین برخورد کرده است . به همین صورت انسان‌ها اسامی را با تصاویر یا دیگر اشکال مشابه همراه می‌کنند تا بتوانند در صورت لزوم آن‌ها را به خاطر بیاورند .

یک مثال ساده

در این‌جا با ذکر مثالی بیشتر به اهمیت این توانایی ساده پی می‌بریم .
اجازه بدهید به همان مثال جرج بازگردیم . هنگامی که او پس از خرید به سراغ ماشینش می‌رود تمام تمرکز خود را به تصویری معطوف می‌کند که از ماشینش در ذهن دارد. با نگاهی سریع و اجمالی به تمام ماشین‌های درون پارکینگ بالاخره متوجه ماشینی می‌شود که به نظرش آشنا می‌آید.

با ذکر این مثال و نگاهی به پشت صحنه آن می‌توان به چگونگی استفاده از قدرت تجسم برای دستیابی به اهداف پی برد . هدف مطلوب خود را بارها و بارها تجسم کنید. تا این هدف برای سلول‌های ذهن‌تان تعریف شود درست مانند اولین باری که با یک شی یا مفهوم تازه روبه‌رو می‌شوید .

تجسم در ذهن
روند کار مغز

روند کار در مغز

این کار به دو طریق به شما کمک می‌کند. اولا: با داشتن چنین تصویری آگاهانه و سریع از هر آن‌چه که در راه رسیدن به هدف‌تان کمک می‌کند ، مطلع شوید . (مانند جست‌وجوی جرج برای ماشینش) . در نتیجه شما به سرعت از کنار چیزی که هیچ‌گونه شباهتی به تصویر مورد نظرتان ندارد رد خواهید شد .

مادامی که بر تصویر ذهنی خود متمرکز باشید تمامی سلول‌های مغزتان با آن درگیر شده و شما با هر آن‌چه که همسو با هدفتان است از لحاظ جسمی و غیر جسمی ، همراه و هماهنگ می‌شوید .

این هماهنگی ملزومات را به سمت شما روانه می‌کند تا به تصویر مورد نظرتان عینیت ببخشد . ثانیا: شما با این کار هدف مطلوب خود را به بخش ناخودآگاه ذهن‌تان می‌سپرید و در واقع آن را « تثبیت» می‌کنید و در نتیجه به طور خودکار به سوی آرزوهای‌تان حرکت می‌کنید .

ورزشکاران دست به تمرینات تجسمی می‌زنند تا با شرطی‌کردن ذهن‌شان ، جسم‌شان را بدون تلاش و به طور خودکار به سمت هدف مورد نظر ، وادار به حرکت کنند . این تنها راه برای «کسب توانمندی‌های ناخودآگاه» است . این امر نیز در مورد افراد موفق صادق است .

 

تجسم موفقیت

اگر موفقیت را دائم تجسم کنند جسم‌شان نیز نا خودآگاه به تصویر ذهنی‌شان از موفقیت عینیت می‌بخشد . جهان بیرون آینه تصویر درون و دنیای پنهان روح است . متاسفانه تعداد کمی از مردم زمان کافی برای یادگرفتن این بعد از شخصیت‌شان صرف می‌کنند. جای تأسف است زیرا بخش قدرتمندی از انسان نادیده انگاشته می‌شود .

تجسم‌کردن ، فرستادن انرژی نامریی به سوی یک ارتعاش منظم و وسیله مورد نیاز برای دستیابی به آرزوهای درونی فرد است. آمال و آرزوها ، در ابتدا ، باید در افکار و سپس در زندگی واقعی پا به عرصه وجود بگذارند . سرنوشت انسان‌ها نتیجه مجموعه افکاری‌ست که بیشتر از هرچیز به آن‌ها پرداخته اند .

یادداشت جان آسارف، مدرس قانون جذب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

عالیجناب ذهن
 

نا آشنایی با قوانین ذهن ریشه همه نارضایتی ها، محدودیت ها، فقر، اضطراب ها و ناهماهنگی هاست و آگاهی از « اصول لایتغیر ذهنی» کلید تحقق بزرگترین، جنون آمیزترین و بلندپروازانه ترین رویاهای شماست

مجوزها