قدرت بی پایان ذهن ناخودآگاه و ارتباط بین ذهن ناخودآگاه و توحید (بخش دوم)

قدرت بی پایان ذهن ناخودآگاه

در مقاله اول در مورد ارتباط ذهن ناخودآگاه و توحید در مورد کلیات آن بصورت اجمالی صحبت کردیم اما در این مقاله می خواهیم در مورد قدرت بی پایان ذهن ناخودآگاه و چیستی و چگونگی ارتباط این دو بصورت جزئی تر و عمیق تر صحبت کنیم . چرا که حتی اگر از قدرت بی پایان ذهن ناخودآگاه و  ارتباط بین ذهن ناخودآگاهت و توحید آگاهی اجمالی کسب کنید ، تمام موانع و سدهای پیشرفت و ترقی خودت را چه در ابعاد مادی و معنوی پشت سر میگذاری ، و به معدن همیشه جوشان پایان ناپذیر قدرت برای برآورده شدن همه خواسته هات می رسی . اما خاصیت قدرت چیست ؟ خاصیت قدرت این است که هر امر ناممکنی را که تا الان فکر میکردی نمی توانی محقق کنی و داشته باشی و یا بشوی ،  می توانی با این قدرت و با آگاهی از ارتباط بین این دو به منصه ظهور برسانی .

اما قبل از هر چیز باید بدانیم ناممکن چیست و آیا ناممکن وجود دارد ؟

اگه این موضوع را از نظر عقلی هم به اجمال بررسی کنیم متوجه می شویم ناممکن و امر محال برای زندگی تو حداقل در این عالم مادی صرفا یک موضوع نسبی و متوجه زمان است . موارد فراوانی را برای طرد تفکر ناممکن می توانید پیدا کنید . سعی می کنیم با طرح چند مثال ملموس و عینی این ذهنیت را برای همیشه از لایه های زیرین ناخودآگاهت بیرون بکشیم و برای همیشه آن را با قدرت ایجاد انباشته کنیم . برای مثال شاید ۲۰ سال پیش و قبل از اینکه مترو و قطارهای زیر زمینی در ایران وجود داشته باشد اگر از کسی می پرسیدی ، می تونی تصور کنی که قطاری از زیر زمین اقدام به جابجایی میلیون ها نفر از مبدایی به مقصدی  می کند ، شما را خیالپرداز می نامیدند ! اما الان کسی در ایران نیست که این موضوع را طرد کند حتی کسانی که در روستاهای دورافتاده که یکبار هم روی مترو رو هم ندیده اند ، از طریق نمایش فضای مترو در صفحه تلویزیون در خانه هایشان می توانند این موضوع را عادی می پندارند ! خوب چه اتفاقی افتاده است ؟! موضوعی که ۲۰ سال پیش امری محال و ناممکنی بود امروز به بدیهی ترین موضوع تبدیل شده است ! این موضع در طول تاریخ بشر نمودها و مصادیق متعددی داشته است . چنانچه قبل از اختراع ماشین ، هواپیما ، قطار و هر وسیله حمل و نقل این موضوع صادق است .

امر ناممکن یک موضوع نسبی و صرفا ذهنی است .

امر ناممکن یک موضوع نسبی و صرفا ذهنی است . اما شاید بپرسید این موضوع و طرد ناممکن چه ربطی به موضوع ارتباط بین ذهن ناخودآگاه و توحید دارد؟!

باید در پاسخ بگوییم قبل از اینکه به ارتباط این دو پی ببریم که باعث می شود هر هدفی را در ذهن داشته باشید ، می توانید به آن دست پیدا کنید ، باید چیستی و مفهوم این دو موضوع را با اندکی توضیحات بیشتر شرح دهیم . توجه داشته باشید که هدف ما از طرح این موضوع صرفا بسط و تبیین یک موضوع فلسفی و عقلی نیست ، بلکه استفاده از این موضوع به عنوان ریشه تمام موفقیت های شما در بیزینس ، جذب عشق ، رفع بیماری و بدست آوردن سلامتی کامل ، جذب تمام برکات دیگر زندگی و تمام زوایای زندگی شماست . همانطور که می دانید توحید یعنی یگانگی خدا توحید بنیادی‌ترین اصل اعتقادی دراکثر مذاهب بویژه در مذهب اسلام ، به معنای یکتا و بی‌مانند دانستن خدا و همچنین بی شریک دانستن او در خلق جهان . و نشانه واقعی این موضوع یک نظم پنهانی و آشکار موجود در کائنات است . اما اگر بخواهیم چکیده چندین کتاب در مورد ذهن و ذهن ناخودآگاه را در اینجا بازگو کنیم ، باید بگوئیم که انسان یک ذهن بیشتر ندارد ولی این ذهن مثل دیگر اعضا مثل گوش و چشم و دست و پا ، از دو بخش تشکیل شده است ؛ ذهن خودآگاه و ذهن ناخودآگاه

وظیفه ذهن خودآگاه

ذهن خودآگاه که مسئولیت انتخاب ، اعم از انتخاب لباس و غذا و رشته تحصیلی و همسر را بر عهده دارد و دایره فعالیتش محدود است ، اما ذهن ناخودآگاه که دایره و محدود فعالیت آن بی نهایت است در زندگی شما نقش محوری و اساسی دارد و به قول انیشتین ، این ذهن درخشان تاریخ ، اکثر مردم حتی از وجود آن خبر هم ندارند چه برسد به استفاده موثر از آن !

قدرت ذهن ناخودآگاه

قدرت بی پایان ذهن ناخودآگاه شماست که فعالیت های جاری در بدن شما را کنترل و هدایت می کند . از نفس کشیدن گرفته تا خون رسانی به تک تک سلول های شما ، تا کنترل دستگاه ایمنی شما ، تا هضم مواد غذایی و کنترل سیستم گوارشی شما تا رساندن مواد غذایی به تک تک سلول های شما و…

برای اینکه از قدرت بی پایان ذهن ناخودآگاه و بی نهایت و غیر قابل تصور بودن قدرت آن اطلاع پیدا کنید ، همین موضوع بس که حتی اگر تمام پزشکان عالم را جمع کنند تا از چگونگی سیستم هضم و جذب مواد غذایی و تقسیم مواد غذایی به تک تک سلول های تشکیل دهنده بدن شما را بطور دقیق بررسی کنند ، نمی توانند از سیستم آن را توضیح دهند و از چگونگی آن اطلاع کسب کنند و تا الان که نامکشوف باقی مانده است !

ذهن ناخودآگاه دارای قدرت خدایی است

بنابراین ، می توان از این موضوع به قدرت بی نهایت ذهن ناخودآگاه پی برد . قدرتی که با قدرت لایزال خدای مهربان پیوند عمیق و ناگسستنی دارد و در واقع این ذهن است که با جذب ورودی ها از ذهن خودآگاه شما زندگی شما را شکل می دهد نه ذهن خودآگاه شما.

چرا که ذهن خودآگاه شما صرفا اطلاعات را در اختیار ذهن ناخودآگاه قرار می دهد و مسئولیت شکل دهی و اینکه خوشبخت یا بدبخت ، ثروتمند یا فقیر ، بیمار یا سالم باشید بر عهده ذهن ناخودآگاه شماست. البته همه این موضوعات بر اساس اصول ذهن ناخودآگاه انجام می شود و حساب و کتابی دقیق بر آن حاکم است و بصورت تصادفی و شانسی و این بحث ها نیست که بطور مفصل توسط سایت عالیجناب ذهن در سری مقالات و ویدیوهایی این اصول تبیین و تشریح می شود .

قدرت تصویر سازی ذهن ناخودآگاه

اما چیزی که به موضوع اصلی این مقاله مربوط است این است که اگر شما از وجود ارتباطی بی نهایت قدرتمند بین ذهن ناخودآگاه و توحید اطلاع داشته باشید ، می توانید ؛ تمام هر آنچه را که می توانید در ذهنتان بزارید در عالم خارج بدست بیاورید و همانطور که در ذهن ناخودآگاهتون تصویری از خود می سازید به آن تبدیل بشوید و این موضوعی است که ناپلئون هیل ، این استادِ اساتید موفقیت در جهان ، به صراحت و مکرر اعلام کرده اند . به عبارتی قدرت ذهن ناخودآگاه تا آنجاست که اگر شما در عالم خارج و توسط ذهن محدود خودآگاهتون نتوانستید به فلان ماشین ، خانه ، ویلا  و فلان آرزوی خود دست پیدا کنید کافی است ؛ تصویر هر چه می خواهید را ( طبق اصولی خاص که در این سایت تشریح می شود ) در ذهن قرار دهید و با هدایت آن توسط ذهن ناخودآگاه شما هر چیزی را بدست بیاورید . و این موضوعی است که ناپلئون هیل در یک جمله اینطوری بیان می کند ؛

دقت داشته باشید که گفته تصوّر کند نه تصویر نه تجسّم و نه تجسّد که اشکال ۴ گانه های صورت های ذهنی هستند . البته در مورد صورت های ذهنی انسان که همان اشکال ۴ گانه تصویر ذهنی ؛ تصویر ، تصوّر ، تجسّم و تجسّد مورد اشاره اینجاست در آینده به وضوح و مفصل بحث خواهیم کرد . بنابراین ، در صورت آگاهی از قدرت بی پایان ذهن ناخودآگاه و ارتباط آن با قدرت لایزال و بی پایان توحید و خداوند یکتا ، می توانید به هر قسم و شکل از اهداف و آرزوهای خود در دنیای بیرونی و در زندگی خود دست پیدا کنید به شرطی که از اصول آن که در این سایت تشریح خواهد شد ، دست پیدا کنید .بخش اول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *  
دانلود
close-link