ثروت و راز یک درصدی ها ( بخش اول)

ثروت و راز یک درصدی ها

۱ درصدی ها چگونه به ۱ درصدی تبدیل شدند؟ (بخش اول)

پول و ثروت یک وسیله است . اون شما رو به هرکجایی که بخواید می بره اما به شما اجازه نمی ده که جای راننده رو بگیرین .  ” آین راند ” اگه یک نفر وجود داشته باشه که به خوبی مفهوم از صفر شروع کردن رو معنی کنه  و جزو ۱ درصدی ها باشه اون یک نفر کارآفرین چینی “جک ما” هست .

جک ما ، در سال ۱۹۶۰ توی یک خانواده متوسط به دنیا اومد و توی زندگیش با چالش های فراوانی رو به رو شد . امروز ، “ما ” ثروتی نزدیک به سی میلیارد دلار داره که اون رو به یکی از ثروتمند ترین آدمهای روی این کره خاکی تبدیل می کنه .

اون کسی است که پایه گذار فروشگاه اینترنتی “علی بابا ” بود که نسخه چینی سایت آمازون هست . قبل از اینکه “ما ” به ثروت برسه ، بارها و بارها طرد شده و شکست خورده بود . حتی دوبار توی امتحان ورودی دانشگاه رد شده بود . دانشگاه “هاروراد” ده بار درخواست پذیرش اون رو رد کرد و کسب و کارهای کوچکی که با شکست همراه شدن .

در نهایت “ما ” وارد موسسه ای آموزشی شد که اونو وارد تجارتِ گردشگری کرد . اون مردمی رو که برای تعطیلات به شهرش اومده بودن به تور درون شهری می برد . اون به جای اینکه از گردشگرها پولی دریافت کنه ، از اون ها می خواست که زبان انگلیسی رو بهش آموزش بدن . مدتی بعد ، اون خودش تبدیل به یک معلم زبان انگلیسی شد و توی دانشگاهی نزدیک به محل زندگیش تدریس می کرد .”ما” درآمد زیادی نداشت ، با این وجود کارش رو خیلی خوب انجام می داد و از همه کارهاش به یک اندازه لذت می برد .

ورود  “جک ما ” به حوزه آنلاین

توی اواسط دهه ۹۰ ، اون اینترنت رو کشف کرد و متوجه شد که می تونه یک شرکت آنلاین رو برای فروش کالا راه اندازی کنه . اوضاع خیلی خوب پیش نرفت. در حقیقت دو شرکت اولی که راه اندازی کرد، منحل شدند . با توجه به درس هایی که از شکست های قبلی خودش آموخته بود، سومین سرمایه گذاری خودش رو روی شرکتی به نام “علی بابا ” شروع کرد.

نام شرکت، که از یک داستان تاریخی برگرفته شده ، زمانی انتخاب شد که “ما” به طور اتفاقی کافه ای رو با همین نام دید . و درست مثل شخصیت های کتاب “علی بابا و چهل دزد”، “ما” هم توی مسیر ثروتمند شدن و تبدیل شدن به یک میلیونر قرار گرفته بود .

بعد از سرمایه گذاری های متعددی که توسط شرکت هایی مثل گلدمن ساکس ، سافت بانک و یاهو انجام شد ، شرکت ناشناخته “ما” خیلی زود توجه دنیا و به خصوص میلیاردرها رو به خودش جلب کرد . امروز ، “ما ” نه تنها یک بازرگان پرکارِ بلکه برای اینکه دین خودش رو به جامعه ادا کنه از فعالیت هایی که مربوط حفظ محیط زیست هست، حمایت می کنه .

آیا یک فرمول جادویی برای ثروتمند شدن وجود داره؟

در حالی که خیلی از مردم معمولی تسلیم شرایط زندگی شون می شن، افرادی استثنایی مثل “جک ما” به اهمیت رشد کردن توی جنبه های مختلف زندگی پی برده اند. اون می دونه برای اینکه به موفقیت های بیشتری برسه ، باید نقش فعالی توی ایجاد رفتارها و عادت هایی که بهش کمک می کنن که به جایی که می خواد برسه ، داشته باشه .

توی اکثر موارد ، کسانی که منتظر یک اتفاق خوب هستن ، هرگز یک تغییر “واقعی” رو توی زندگی شون تجربه نمی کنن . مهم تر از همه این که ، اونها برای اینکه با ذهنیت و طرز رفتار افراد ثروتمند آشنا بشن ، هیچ تلاشی نمی کنن . حقیقت اینه که هیج میان بر و راه سریعی که یک شبه شما رو به ثروت برسونه وجود نداره. شما باید یک سری تغییرات رو در طول زمان به جود بیارین که باعث میشه به اون آدم ثروتمند تبدیل بشین .

هر نوع تغییری سخته ، مخصوصا اگه نتیجه پایانی چیز ارزشمندی مثل رسیدن به یک ثروت عظیم باشه. اما اگه با ویژگی هایی که افراد ثروتمند رو از افراد فقیر جدا می کنه آشنا بشین ، شما می تونین این خصوصیات رفتاری رو در خودتون ایجاد کنین و زمانی که این خصوصیات به جزیی از وجود شما تبدیل شدن ، این یک نشونه قطعیِ که تقدیر شما اینه که به یک ثروت باور نکردنی دست پیدا کنین . حالا به مطالعه ادامه بدین تا با نشونه هایی که ثروتمند شدن شما رو تضمین می کنن بیشتر آشنا بشین :

شماره یک: شما دست به کار می شین

” کریس گیلبو” نویسنده کتاب ” استارت آپ صدلاری” میگه : الهام بخشی خوبه اما اگه با عمل همراه بشه خیلی بهتر میشه. “گیلبو” با استفاده از رویکرد متفاوتی که نسبت به کارآفرینی داره، به مردم بسیاری کمک کرده تا ایده هایی رو ایجاد کنن و اون ایده ها به کسب و کارهای میلیون دلاری تبدیل شدن .

اون می دونه که “عمل کردن” یکی از مهم ترین فاکتورهای رسیدن به موفقیته شما ممکن بهترین ایده رو داشته باشین، ایده ای که می تونه دنیا رو تغییر بده اما اگر این ایده فقط توی ذهن شما بمونه هیچ فایده ای نداره . “برایان تریسی” ، سخنگوی انگیزشی ، نویسنده کتاب های خودیاری و مشاورِ هزاران شرکت توی سراسر جهان هم با این حقیقت آشنایی داره .

اون میگه که “کارآفرینان موفق تمام وقتی که دارن رو صرف کارهایی می کنن که بهره وری شون رو بالا می بره . اونها به طور مداوم به دنبال فرصت هایی هستن تا کسب و کارشون رو ارتقا بدن و هر موقع که فرصت مناسبی رو پیدا کردن، بلافاصه دست به کار می شن .

“برایان تریسی” همچنین به این نکته اشاره می کنه که اقدام کردن به طور مداوم به معنای تصمیم گیری بدون فکر کردن و بررسی دقیق نیست . یک اقدام ضرروی توی کسب و کار شما اینه که شما در تمام مدت بهره وری خودتون رو حفظ کنین تا اینکه بتونین به هدفتون (ثروت) برسین .
ادامه مقاله در بخش دوم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *